czw.. cze 13th, 2024
Trening angielskiego slajd 1

Dziś zapraszamy na kolejną dawkę angielskiego!


TRENING 2:


1️⃣ W poprzednim treningu ćwiczyliśmy stwierdzanie faktów i mówienie prawdy o sobie przy użyciu I AM = jestem (w skrócie I’M). Teraz przeczytaj 2 pierwsze slajdy i poznaj jak możemy zaprzeczyć mówiąc o sobie. Będziemy negować fałszywe informacje używając I AM NOT (w skrócie I’M NOT). Jeśli potrzebujesz daj sobie 1 dzień na zapamiętanie.


2️⃣ Przejdź do slajdu 3 – tu masz listę informacji, ułożonych kategoriami, których możesz użyć do opisania siebie. To te same informacje z poprzedniego treningu. Przestudiuj ponownie i powtarzaj na głos co możesz negować mówiąc o sobie z I AM NOT. Daj sobie na to 1 dzień. Dobrze je zapamiętaj!


3️⃣ Slajd 4 to konkretne przykłady wg opisanych kategorii na slajdzie 3. Tu znajdziesz 2 informacje w każdym zdaniu – fałszywą i prawdziwą. Przeanalizuj je, powtarzaj na głos. Możesz podstawić przykłady, które pasują do Ciebie. Daj sobie na to 1 dzień.


4️⃣ Na slajdach 5-7 znajdziesz więcej przykładów. Wybierz opcję pasującą do Ciebie jako prawda i fałsz, lub zastąp inną informacją, aby opisać poprawnie siebie. Czytaj je na głos, powtarzaj wielokrotnie, MÓW i zgaduj z jakiej kategorii jest informacja. Daj sobie na to 3 dni (po 1 slajdzie dziennie – ćwiczysz 4 przykłady każdego dnia).


5️⃣ Teraz przejdź do slajdu 8 – tu proszę Cię o opisanie po angielsku kilku informacji, które zawarte są w formie pytań. Odpowiedz używając I AM NOT. Pamiętaj, aby dodawać to co niezbędne – podpowiedzi szukaj w 3 lub 4 slajdzie 😉 Daj sobie na to 1-2 dni, w zależności od potrzeby. Opowiadaj o sobie wielokrotnie w ciągu dnia, neguj fałszywe informacje i MÓW!BAW SIĘ WYRAŻAJĄC PRAWDĘ I/LUB FAŁSZ O SOBIE!


6️⃣ Na koniec slajd 9 – POLUB NASZ TRENING, JEŚLI CI SIE PODOBA I POLCAJ ZNAJOMYM, ABY I ONI MOGLI SZYBKO WYTRENOWAĆ SWOJĄ MOWĘ PO OBCEMU! 😁


DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚ Z NAMI ❤
POWODZENIA ❗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *