wt.. lip 16th, 2024
Trening angielskiego slajd 1

TRENING CZ. 2:


1️⃣ Przeczytaj 4 pierwsze slajdy. Znajdziesz w nich informacje o tym, co będzie omawiane w tym treningu, użyte skróty oraz 3 kolejne wyrażenia opisujące etapy wykonywania czynności. przeanalizuj je. Daj sobie 1 dzień na przyswojenie jeśli potrzeba.

2️⃣ Przejdź do slajdu 5 – Przećwicz dwie wersje: 'I am on sth / I am on doing sth’. Daj sobie na to 1 dzień, aby czytać, powtarzać z tłumaczeniem i przykładami. Następnie stwórz własne przykłady zamieniając informacje na takie, które opisują Ciebie.

3️⃣ Slajd 6 – Przećwicz 'I am used to doing sth’. Daj sobie na to 1 dzień, aby czytać, powtarzać z tłumaczeniem i przykładami. Następnie stwórz własne przykłady zamieniając informacje na takie, które opisują Ciebie.

4️⃣ Slajd 7 – Przećwicz 'I am used to doing sth’. Daj sobie na to 1 dzień, aby czytać, powtarzać z tłumaczeniem i przykładami. Następnie stwórz własne przykłady zamieniając informacje na takie, które opisują Ciebie.

5️⃣ Slajd 7 Przećwicz 'I am done with sth / sb’. Czytaj na głos przykłady, tłumaczenie i twórz swoje. Rób to wiele razy w ciągu dnia. Daj sobie 1 dzień na trening tego przykładu.

6️⃣ Slajd 8 to cz.1 powtórzenia – Teraz Twoja kolej 🙂 odpowiedz na zadane pytania, które są oparte o te 3 nowe wyrażenia ze slajdu 3. Twórz odpowiedzi z użyciem tych wyrażeń tak, aby opisywały fakty o Tobie. Ćwicz wiele razy w ciągu dnia i podawaj różne informacje.

7️⃣ Slajd 9 to cz.2 powtórzenia – Przećwicz negowanie 😊 Udzielaj odpowiedzi przeczących na pytania zadane na podstawie przykładów z listy z cz.1 i cz.2 tego treningu (7 wyrażeń). Zapisuj je i powtarzaj na głos, potem mów bez zapisywania, zmieniaj informacje opisąc fakty o sobie.

8️⃣ Slajd 10 – Polub nas, napisz w komentarzu swoje przykłady i udostępnij ten trening znajomym, aby dać im szansę trenować angielski razem z Tobą 🤗


Dziękujemy, że jesteś z nami 💛
POWODZENIA ❗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *