czw.. cze 13th, 2024
Trening angielskiego slajd 1

UWAGA ❗❗❗

Dziś rusza seria mini sesji treningowych – ELEMENTARY MONDAYS

Poniedziałkowe ćwiczenia dla początkujących 😄

Do treningu gotowi ❓ START ❗


ZASADY TRENINGU – każdy post = mini sesja treningowa. Masz 7 dni na ćwiczenia. Potej jedziemy dalej. Działaj zgodnie ze wskazówkami z posta i pracuj ze slajdami. Dodatkowo będą publikowane nagrania video, które uzupełnią każdy trening.


TRENING 1:


1️⃣ Przeczytaj 2 pierwsze slajdy i zapamiętaj. Jeśli jesteś na poziomie początkującym to turkus będzie kolorem Twoich treningów. Szukaj je co poniedziałek. Na drugim slajdzie jest wyrażenie I AM = jestem(w skrócie I’M), od którego zaczniemy. Jest to baza, dzięki której możesz wiele o sobie powiedzieć. Później będzie używane w wielu innych strukturach. Powtarzaj to wyrażenie wielokrotnie na głos, baw się, rób miny 😉 Jeśli potrzebujesz daj sobie 1 dzień na zapamiętanie.


2️⃣ Przejdź do slajdu 3 – tu masz listę informacji, ułożonych kategoriami, których możesz użyć do opisania siebie. Przestudiuj, zapamiętaj, powtarzaj na głos co możesz powiedzieć o sobie używając I AM. Daj sobie na to 1 dzień.

3️⃣ Slajd 4 to konkretne przykłady wg opisanych kategorii na slajdzie 3. przeanalizuj je, powtarzaj na głos. Daj sobie na to 1 dzień.


4️⃣ Na slajdzie 5 znajdziesz te same przykłady wypisane w pełnych zdaniach z dodatkowymi przykładami. Wybierz opcję pasującą do Ciebie lub zastąp inną informacją, aby opisać siebie. Czytaj je na głos, powtarzaj wielokrotnie i zgaduj z jakiej kategorii jest informacja. Daj sobie na to 1 dzień.


5️⃣ Teraz przejdź do kolejnych 2 slajdów – 6 i 7 – tu masz te same przykłady już z tłumaczeniami. Czytaj na głos, tłumacz, zgaduj, zapamiętuj. Rób to wielokrotnie w ciągu dnia. Daj sobie na to 1-2 dni, w zależności od potrzeby.


6️⃣ Na koniec czas na Ciebie – w slajdzie 8 znajdziesz pytania, które są oparte o kategorie z 3 slajdu. Odpowiedz na nie opisując siebie. Zastanów się jakiej kategorii dotyczy pytanie. Udzielaj odpowiedzi ustnych wielokrotnie w ciągu dnia, zapisz je sobie jeśli potrzebujesz. Pamiętaj, że w ciągu dnia pewne informacje ulegają zmianie więc baw się i MÓW!
Rób ćwiczenia samodzielnie lub z członkiem rodziny. Masz 1 tydzień na przerobienie treningu, aby móc iść dalej!
POWODZENIA ❗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *