niedz.. kwi 14th, 2024
Trening angielskiego slajd 1

UWAGA ❗❗❗

Dziś rusza seria mini sesji treningowych – INTERMEDIATE WEDNESDAYS

Środowe ćwiczenia dla średniozaawansowanych 😄 Jeśli jesteś na tym poziomie to żółty będzie kolorem Twoich treningów. Szukaj je co środę.


Do treningu gotowi ❓ START ❗


ZASADY TRENINGU – każdy post = mini sesja treningowa. Masz 7 dni na ćwiczenia. Potej jedziemy dalej. Działaj zgodnie ze wskazówkami z posta i pracuj ze slajdami. Dodatkowo będą publikowane nagrania video, które uzupełnią każdy trening.


TRENING CZ. 1:


1️⃣ Przeczytaj 3 pierwsze slajdy i przeanalizuj przykłady. Na początek, zajmiemy się wyrażeniem I AM / I’M, które jest używane w wielu strukturach i jest podstawą w komunikacji. Powtarzaj te przykładowe 4 wyrażenia wielokrotnie w ciągu dnia. Jeśli potrzebujesz, daj sobie 1 dzień na zapamiętanie.

2️⃣ Przejdź do slajdu 4 – tu masz wyjaśnienia skrótów, które będą używane w treningach i pokazowe formy czasownika. To taka wskazówka ułatwiająca zrozumienie podawanych wyrażeń i struktur 🙂

3️⃣ Slajd 5 'I am going to do sth’. Zapoznaj się z nim, pobaw się w zapamiętywanie znaczenia. Czytaj na głos przykłady i twórz swoje. Rób to wiele razy w ciągu dnia. Daj sobie 1 dzień na trening tego przykładu.

4️⃣ Slajd 6 'I am about to do sth’. Zapoznaj się z nim, pobaw się w zapamiętywanie znaczenia. Czytaj na głos przykłady i twórz swoje. Rób to wiele razy w ciągu dnia. Daj sobie 1 dzień na trening tego przykładu.

5️⃣ Slajd 7 'I am in the middle of sth / doing sth’. Zapoznaj się z jego 2 wersjami, pobaw się w zapamiętywanie znaczenia. Czytaj na głos przykłady i twórz swoje. Rób to wiele razy w ciągu dnia. Daj sobie 1 dzień na trening tego przykładu.

6️⃣ Slajd 8 'I am doing sth’. Zapoznaj się z nim, pobaw się w zapamiętywanie znaczenia. Czytaj na głos przykłady i twórz swoje. Rób to wiele razy w ciągu dnia. Daj sobie 1 dzień na trening tego przykładu.

7️⃣ Slajd 9 TERAZ TWOJA KOLEJ. Udzielaj odpowiedzi na pytania zadane na podstawie przykładów z listy. Użyj 4 poznanych w tym treningu wyrażeń. Zapisuj je i powtarzaj na głos.Pamiętaj, że w ciągu dnia pewne informacje czy plany ulegają zmianie więc baw się i MÓW! Rób ćwiczenia samodzielnie lub z członkiem rodziny. Masz 1 tydzień na przerobienie treningu, aby móc iść dalej!


POWODZENIA ❗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *