pon.. maj 20th, 2024
Trening angielskiego slajd 1

Dziś kolejna porcja angielskiego!


TRENING 3:


1️⃣ W poprzednim treningu ćwiczyliśmy stwierdzanie faktów i zaprzeczania przy użyciu I AM i I AM NOT. Teraz zajmiemy się łączeniem informacji. Przeczytaj 2 pierwsze slajdy i zapoznaj się ze sposobami łączenia myśli z użyciem AND, BUT i BECAUSE. Jeśli potrzebujesz daj sobie 1 dzień na zapamiętanie.

2️⃣ Przejdź do slajdu 3 – tu ćwiczysz użycie AND. Przestudiuj kiedy to używać i powtarzaj na głos przykłady. Wymieniaj informacje i mów o sobie używając 2 myśli połączonych AND. Daj sobie na to 1 dzień.

3️⃣ Slajd 4 – tu ćwiczysz użycie BUT. Przestudiuj kiedy to używać i powtarzaj na głos przykłady. Wymieniaj informacje i mów o sobie używając 2 sprzecznych myśli połączonych BUT. Daj sobie na to 1 dzień.

4️⃣ Przejdź do slajdu 5 – tu ćwiczysz użycie BECAUSE. Przestudiuj kiedy to używać i powtarzaj na głos przykłady. Wymieniaj informacje i mów o sobie używając 2 myśli połączonych BECAUSE, z których jedna jest uzasadnieniem drugiej. Daj sobie na to 1 dzień.

5️⃣ Teraz przejdź do slajdu 6 – tu proszę Cię o uzupełnienie zdań wpisując odpowiednio AND, BUT, BECAUSE. Sprawdzisz się, czy rozpoznajesz rodzaje myśli i co zastosować aby je połączyć. Jeśli napotkasz niepewność wróć do poprzednich slajdów i przestudiuj co trzeba ponownie. Daj sobie na to ćwiczenie 1 dzień.

6️⃣ Teraz czas na slajd 7 – Tutaj przetłumacz podane myśli, aby się sprawdzić. Zmieniaj informacje i mów o sobie używając tych trzech łączników. Możesz to robić przez cały dzień czymkolwiek się zajmujesz lub gdziekolwiek jesteś. Daj sobie na tą powtórkę 1 dzień.

7️⃣ Na koniec slajd 8 – POLUB NASZ TRENING, JEŚLI CI SIE PODOBA I POLCAJ ZNAJOMYM, ABY I ONI MOGLI SZYBKO WYTRENOWAĆ SWOJĄ MOWĘ PO OBCEMU! 😁


DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚ Z NAMI ❤
POWODZENIA ❗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *