pon.. maj 20th, 2024
Trening angielskiego slajd 1

Dziś kolejna dawka angielskiego!


TRENING 4:


1️⃣ W poprzednim treningu ćwiczyliśmy łączenie informacji przy użyciu AND, BUT i BECAUSE. W tym tygodniu poszerzamy listę łączników, aby budować dłuższe wypowiedzi. Przeczytaj 2 pierwsze slajdy i zapoznaj się ze sposobami łączenia informacji z użyciem SO, THEN i UNTIL. Jeśli potrzebujesz daj sobie 1 dzień na zapamiętanie.

2️⃣ Przejdź do slajdu 3 – tu ćwiczysz użycie SO. Przestudiuj kiedy to używać i powtarzaj na głos przykłady. Wymieniaj informacje i mów o rezultatach i konsekwencjach stosując SO. Daj sobie na to 1 dzień.

3️⃣ Slajd 4 – tu ćwiczysz użycie THEN. Przestudiuj kiedy to używać i powtarzaj na głos przykłady. Wymieniaj informacje i mów o kolejności zdarzeń (twojej obecności). Daj sobie na to 1 dzień.

4️⃣ Przejdź do slajdu 5 – tu ćwiczysz użycie UNTIL. Przestudiuj kiedy to używać i powtarzaj na głos przykłady. Wymieniaj informacje i mów o swoich warunkach jakie stawiasz sobie w różnych sytuacjach. Daj sobie na to 1 dzień.

5️⃣ Teraz przejdź do slajdu 6 – tu znajdziesz podpowiedź jak używać dwóch z tych 3 łączników w jednym zdaniu. Następnie uzupełnij podane zdania brakującymi łącznikami. Czytaj na głos przykłady. Zmieniaj informacje na te opisujące Ciebie i ćwicz mówienie. Daj sobie na to ćwiczenie 1-2 dni.

6️⃣ Na koniec slajd 7 – POLUB NASZ TRENING, JEŚLI CI SIE PODOBA I POLCAJ ZNAJOMYM, ABY I ONI MOGLI SZYBKO WYTRENOWAĆ SWOJĄ MOWĘ PO OBCEMU! 😁 Pomóż nam dotrzeć do większego grona osób.


DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE ❤

POWODZENIA ❗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *