pon.. maj 20th, 2024
Trening angielskiego slajd 1

Dziś zaczynamy kolejną serię treningów angielskiego 💪, w której będziemy ćwiczyć m.in. zadawanie pytań i rozbudowywanie odpowiedzi.

TRENING 6:

1️⃣ Przeczytaj 2 pierwsze slajdy, aby dowiedzieć się dokładnie co w tym treningu przećwiczysz. Zapoznaj się z wyrażeniami i zapamiętaj.

2️⃣ Przejdź do slajdu 3 – Zapoznaj się z tym, jak budować pytania z poznanymi w poprzednich treningach wyrażeniami. Powtarzaj je na głos. Zmieniaj i uzupełniaj swoimi informacjami, zapisuj. Powtarzaj na głos i rób to wiele razy w ciągu dnia. Daj sobie na to 1 dzień.

3️⃣ Slajd 4 – Tutaj znajdziesz różne wersje odpowiedzi na to samo pytanie. Przeanalizuj je i dodaj swoje wersje odpowiedzi. Podawaj Zapisuj je i powtarzaj na głos wielokrotnie w ciągu dnia. Daj sobie na to 1 dzień.

4️⃣ Slajd 5 – Zaczynamy rozbudowywanie odpowiedzi. Zapoznaj się z podanymi przykładami i zauważ, że bez tych wytłuszczonych dodatkowych informacji odpowiedzi nadal są logiczne i pełne, tyle że bardzo proste. Przećwicz różne wersje odpowiedzi do tego pytania. Rozbuduj je o słówka podane w slajdzie 2. Zapisuj i mów na głos. Daj sobie na to 1 dzień.

5️⃣ Slajd 6 – Przeanalizuj odpowiedzi do tego pytania. Zostały one rozpisane od najprostrzej do rozbudowanej. Pamiętaj, że to są tylko przykłady więc może być ich znacznie więcej. Dopisz swoje i ćwicz je na głos. Daj sobie na to 1 dzień.

6️⃣ Przejdź do slajdu 7 – TERAZ TWOJA KOLEJ! Tu masz kilka pytań, na które postaraj się udzielić jak najwięcej odpowiedzi. Zapisze te najprostrze, a potem rozbuduj je i zmieniaj, dodawaj informacje tak, aby stały się dłuższe. Pamiętaj o zachowaniu logiki 🙂 Daj sobie na to 1-2 dni.

7️⃣ POLUB I KOMENTUJ NASZE TRENINGI, JEŚLI CI SIE PODOBAJĄ I POLCAJ ZNAJOMYM, ABY I ONI MOGLI SZYBKO WYTRENOWAĆ SWÓJ ANGIELSKI! 😁 Pomóż nam dotrzeć do większego grona osób.🤗

SUPER, ŻE JESTEŚ Z NAMI 😊

DO DZIEŁA ❗️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *